Laserowe wybielanie zębów, wybierz najbardziej skuteczną metodę
Twoje zęby stały się wyraźnie ciemniejsze? Straciły naturalny kolor? Pokryły się przebarwieniami, z którymi nie radzi sobie żadna wybielająca pasta czy systemy nakładkowe w domu (paski wybielające, różnego rodzaju żele)?
Niestety konwencjonalne i „drogeryjne” metody są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu osadu powstałego przez herbatę, kawę, tytoń czy czerwone wino. W dodatku wymagają długiego czasu stosowania, osłabiają szkliwo i trzeba je często powtarzać.
Laserowe wybielanie zębów to ekspresowa metoda wybielania, która pozwala na usunięcie przebarwień oraz plam z zębów podczas jednej wizyty. Taki zabieg laserowy jest bezbolesny, bezinwazyjny oraz nie uszkadza szkliwa.

Zalety laserowego wybielania zębów
Podstawową zaletą stosowania laserów do wybielania zębów jest długotrwałość efektu. Okazuje się bowiem, że po laserowym wybielaniu zębów efekt utrzymuje się nawet dwa lata. Warunkiem jednak jest zachowanie po zabiegu tzw. „białej diety”. Wynika to stąd, że stabilizacja koloru trwa około dwóch tygodni. W tym bowiem czasie szkliwo zębów po zabiegu jest częściowo odwodnione, a w związku z tym bardziej narażone na działanie barwników.
Dużą zaletą stosowania metody laserowego wybielanie zębów jest skrócenie czasu potrzebnego do uzyskania pozytywnych i trwałych efektów. Na wybielanie jednego zęba potrzeba tylko dwie minuty, a wybielenie wszystkich trwa około 45 minut. Jest to niewątpliwie komfort fizyczny i psychiczny dla pacjenta.
Dla porównania wybielanie lampami wymaga nawet półtorej godziny, a wybielanie nakładkowe ponad dwa tygodnie. Oznacza to, że laserowe wybielanie zębów jest obecnie jedną z szybszych metod gabinetowego rozjaśniania zębów. Hasło reklamowe „śnieżno-białe zęby w jedną godzinę” w tym przypadku nie mija się z prawdą.
Inną nie mniej ważną zaletą stosowania laserowego wybielanie zębów jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia nadwrażliwości zębów, która do niedawna trapiła wielu pacjentów i lekarzy przeprowadzających zabiegi wybielania. Jest to możliwe ponieważ, żel wybielający pozostaje na zębach maksymalnie przez piętnaście minut. Jest to czas bardzo bezpieczny dla szkliwa, w tak bowiem krótkim czasie nie mają szans pojawić się jego mikrouszkodzenia.
Ponadto parametry pracy lasera modulują cały zabieg w taki sposób, że jest on całkowicie bezpieczny dla wszystkich tkanek zęba.
Przygotowanie do zabiegu laserowego wybielania zębów
Przed zabiegiem laserowego wybielania zębów trzeba wyleczyć wszystkie zęby, w przeciwnym wypadku rodzi się ryzyko podrażnienia miazgi czynnikami chemicznymi zawartymi w preparatach wybielających. Mogą się do niej przedostać przez nieszczelne plomby bądź ubytki. Należy także oczyścić zęby z płytki nazębnej i kamienia. Ponieważ nie wybieli się sztucznych wypełnień (koron czy plomb), pacjent, który planuje poddać się zabiegom protetycznym, powinien zrobić to przed wybielaniem zębów.